Včeraj, 15. 5. 2024, smo slovesno zaključili bralno sezono. Vsi učenci, ki so v letošnjem šolskem letu opravili Prežihovo bralno značko, so se srečali v šolski telovadnici, kjer smo gostili potujočo knjižničarko in pisateljico Ksenijo Trs. Zanimivo in poučno srečanje nas je seznanilo s preteklostjo in pomenom potujočih knjižnic in branja, prav tako pa smo se pozabavali ob anekdotah s potujoče knjižnice, ki jih je pisateljica popisala v knjigi Potujoči utrinki. Seveda ga. Ksenija ni pozabila izpostaviti, da z našo šolo že dolgo časa sodeluje, saj se kot potujoča knjižničarka redno srečuje z našimi učenci in učitelji na podružnični šoli v Košakih, ki jih zelo rada obiskuje. Sodelovanje z njimi je namreč, kot je povedala, zelo plodno, saj so zelo pridni bralci.